تبلیغات
شاپ سنتر - رولت گوشت


زندگی صحنه یکتای هنر مندی ماست، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، صحنه پیوسته به جاست، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد...

درباره وبلاگ:


آرشیو:


سایت طلا

طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:


شاپ سنتر

چت روم

كد چت روم

ساعت فلش


Admin Logo themebox

رولت گوشت

نوشته شده توسط:حامد ی.ب
پنجشنبه 8 بهمن 1388-ساعت 12 و 30 دقیقه و 55 ثانیه

رولت گوشت

مواد لازم:

* گوشت چرخ كرده 0.5 كیلوگرم كم چربی

* تخم مرغ 3 عدد

* سبزی معطر خورد شده 1/2 فنجان

* پیاز 2 عدد

* هویج 2 تا 3 عدد

* نمك، فلفل و ادویه به میزان لازم

* روغن كمی

طرز تهیه:

 

گوشت را با یك عدد پیاز رنده شده كه كمی آب آن را گرفته ایم ورز می دهیم. نمك و فلفل و ادویه را هم اضافه كرده و از چرخ گوشت 2 بار رد می كنیم تا حالت چسبندگی پیدا كند. گوشت را كنار گذاشته تا جا بیفتد.

 یك عدد زرده تخم مرغ كنار گذاشته بعداً هم می زنیم. بقیه تخم مرغها را در ظرف جداگانه ای بهم می زنیم. سبزی را كه قبلاً خرد كرده ایم داخل تخم مرغ ها می ریزیم، نمك، فلفل و ادویه اضافه كرده در تابه ای نسوز یك نان لواشی گذاشته مواد را روی نان ریخته تا مثل كوكو سبزی شود ولی لایه ای خیلی نازكتر بدست آید. درب تابه را هم گذاشته تا كوكو و لواش نرم شود.

گوشت را كه قبلاً كنار گذاشته بودیم روی كاغذ آلومینیوم به قطر نیم سانت (بهتر است كمی كاغذ را چرب كنیم) قرار می دهیم. یك زرده تخم مرغی را كه كنار گذاشته بودیم را با نمك می زنیم و با برس موئی روی گوشت می كشیم. لواش را روی گوشت انداخته با فشار دست می چسبانیم. بعد با احتیاط و با دقت آن را مثل رولت می پیچیم به طوری كه كاملاً رول و گرد شود. مقداری زرده تخم مرغ را به پایین لواش می زنیم تا بچسبد كمی روغن با برس روی گوشت می مالیم.

منبع: yadbegir.com
گرد آوری و تنظیم: گروه شاپ سنتر  
www.scenter.mihanblog.com

 تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 18 بهمن 1388 ساعت 15 و 45 دقیقه و 42 ثانیه